Broń palna – gdzie można ją kupić?

Broń palna – gdzie można ją kupić?

5 grudnia 2019 Off Opublikował(a) Redakcja

Legalny zakup broni w naszym kraju jest uzależniony od spełnienia różnych wymagań, od których będzie zależeć uzyskanie pozwolenia na posiadanie broni.

W Polsce bowiem broń czarnoprochowa nie jest dostępna w otwartej sprzedaży i jej posiadanie wymaga posiadania specjalnego pozwolenia. Broń czarnoprochowa jaka jest sprzedawana w naszym kraju na legalnym rynku jest znakowana, dzięki temu wiadomo do kogo należy telefon, na podstawie jakiego pozwolenia została sprzedany.

Oferta broni – sprzedaż w sprawdzonych sklepach

Jeśli ktoś będzie chciał kupić czarnoprochowca powinien zwrócić uwagę na dostępna na rynku propozycje sklepów, które posiadają odpowiednie uprawnienia umożliwiające im sprzedaż broni. Warto zwrócić również uwagę na taki sklep z bronią czarnoprochową, który będzie miał odpowiedni wybór. A także aby mieć możliwość uzyskania podpowiedzi od sprzedawcy co do tego jaka broń czarnoprochowa jest warta zakupu w zależności o tego jakie będzie jej zastosowanie.

Zakup broni czarnoprochowej bez pozwolenia

Ogólnie na zakup broni w naszym kraju będzie trzeba mieć pozwolenie. Jednak ustawa, która na ten temat traktuje przewiduje również sytuacje, gdy możliwa będzie broń palna bez zezwolenia. Odnosi się to do broni produkowanej przed rokiem 1885 oraz takiej, które nie posiada rozdzielnego ładowania. Dlatego będzie to raczej propozycja skierowana do kolekcjonerów, którzy interesują się np. bronią od strony historycznej.

Jeśli chodzi o współczesną nam broń, jej zakup będzie zawsze wymagał posiadania zezwolenia, którego uzyskanie możliwe jest na różne sposoby. To co ma istotne znaczenie to między innymi posiadanie statusu członka klubów strzeleckich. W wielu przypadkach to właśnie staje się pierwszym czynnikiem, który rozpoczyna starania o pozwolenie na posiadanie broni.

4.7/5 - (61 votes)