Czy można kupić wiatrówkę bez pozwolenia?

Czy można kupić wiatrówkę bez pozwolenia?

24 czerwca 2022 Off Opublikował(a) Redakcja

Wiele osób interesuje się bronią i zastanawia czy można posiadać ją w domu także bez pozwolenia. Do takich rodzajów broni z pewnością należy wiatrówka Glock, broń rekreacyjna, sportowa, czasem stosowana także do celów myśliwskich. Jeżeli interesuje nas posiadanie zwykłej wiatrówki wyłącznie na użytek własny, możemy bez większych problemów zakupić ją bez konieczności posiadania pozwolenia na broń.

Co to jest wiatrówka?

Jeżeli do tej pory nie mieliśmy zbyt wiele do czynienia z bronią, także tą sportową, może nie do końca wiemy czym jest pistolet Glock, czyli popularnie zwana wiatrówka. To jak już wspomnieliśmy na początku broń sportowa, którą można strzelać używając śrutów, które nie są traktowane jak amunicja, dlatego na jej posiadanie nie potrzebujemy pozwolenia.

W niektórych krajach oprócz zastosowania sportowego, wiatrówki krótkie są także stosowane jako broń myśliwska na zwierzynę drobną. Tutaj warto podkreślić, że na wiatrówkę nie trzeba mieć pozwolenia, przynajmniej na niektóre jej modele, jednak na strzelanie do jakiejkolwiek zwierzyny już takie pozwolenie jest obowiązkowe.

Jaką wiatrówkę kupimy bez pozwolenia?

Okazuje się, że wszystkie wiatrówki możemy zakupić bez posiadania pozwolenia na broń, a wiele jej modelów nie wymaga nawet rejestracji. Należy tylko pamiętać, że tego rodzaju broń jest sprzedawana wyłącznie osobom pełnoletnim, a niektóre modele podlegają obowiązkowej rejestracji.

Jeżeli dla przykładu zdecydujemy się na pistolet compact, z pewnością będziemy bardzo zadowoleni z zakupu. Spełni on nasze oczekiwania względem broni bez pozwolenia i będziemy mogli ją swobodnie wykorzystywać do celów hobbystycznych, sportowych i rekreacyjnych, nie robiąc przy tym nikomu krzywdy.

4.9/5 - (57 votes)