Wybierz broń do celów sportowych

Wybierz broń do celów sportowych

14 lipca 2022 Off Opublikował(a) Redakcja

Jeżeli interesuje cię broń sportowa i pasjonujesz się strzelectwem, z pewnością zainteresuje cię wiatrówka Glock, jest to broń dla pasjonatów i sportowców, którą można używać na użytek własny, bez konieczności posiadania pozwolenia. Można oczywiście wystąpić o pozwolenie na broń sportową o większym kalibrze, jednak dla początkujących pistolet Glock w zupełności wystarczy.

Co to jest broń sportowa?

Odpowiedzmy sobie teraz na pytanie co to jest i do czego służy broń sportowa. Wyróżniamy bowiem kilka rodzajów broni sportowej, jest to broń pneumatyczna, broń kulowa oraz popularne wiatrówki krótkie, na ten ostatni typ broni pozwolenia potrzebować nie będziemy.

Jeżeli jednak interesuje nas broń palna, warto zainteresować się stroną prawną, aby nabyć ją zgodnie z obowiązującym prawem w naszym kraju. Jeżeli zdecydujemy się na innąa broń niż popularne wiatrówki, musimy przygotować się na długi i czasochłonny proces, w którym musimy spełnić wiele warunków, zanim dostaniemy pozwolenie na broń.

Patent, licencja i członkostwo w klubie

Warunkiem wystąpienia o pozwolenie na broń jest członkostwo w klubie strzeleckim, jeżeli jest to powód chęci zdobycia tego pozwolenia. Można także zostać myśliwym, wtedy również najpierw trzeba mieć ukończony staż, a dopiero po otrzymaniu zaświadczenia że posiada się umiejętności strzeleckie, można wystąpić o pozwolenie na broń.

W przypadku wiatrówek na użytek własny, do jakich zalicza się także pistolet compact, takiego pozwolenia ani członkostwa posiadać nie musimy. Warto jednak pamiętać, że broń jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich i należy obchodzić się z nią w sposób właściwy i bezpieczny, aby nie zrobić sobie oraz osobom trzecim żadnej krzywdy.

4.7/5 - (90 votes)