Jakie produkty kupić na sytuację awaryjną?

Jakie produkty kupić na sytuację awaryjną?

17 lutego 2022 Off Opublikował(a) Redakcja

Mało kto wie czym są racje żywnościowe i dlaczego właściwie warto się w nie wyposażyć. Osoby często i długo podróżujące, z pewnością wiedzą jak powinien wyglądać dobrze spakowany plecak, choć w kwestii żywieniowej nadal nie wszyscy wiedzą co i w jakich ilościach kupować. Najpopularniejsze racje żywnościowe wojskowe zawierają nie tylko znane herbatniki wojskowe, ale również porcje mięsa suszonego, które pomagają przetrwać trudne chwile podczas długich wędrówek.

Oczywiście podróż podróży nie jest równa, i jeżeli po drodze będziemy mijali wiele sklepów z żywnością, nie musimy mieć jej zapasu w plecaku.

Jaką rację żywnościową wybrać?

O racjach żywnościowych najczęściej mówi się w czasie podróży pustelniczych, gdzie mamy do przejścia wiele kilometrów i ani jednego punktu sprzedażowego po drodze. To właśnie wojskowi oraz survivalowcy najlepiej wiedzą co to są racje żywnościowe i w jakich ilościach zabierać je w podróż w nieznane.

Jeżeli lubimy leśne bądź górskie wędrówki, na nocleg zatrzymujemy się w miejscach niezamieszkanych, z pewnością przydadzą nam się racje żywnościowe turystyczne, dzięki którym łatwiej będzie nam przetrwać na takiej wyprawie. Dodatkowo takie jedzenie przydaje się w sytuacjach kryzysowych, kiedy na przykład zgubimy drogę bądź zdarzy się jakiś wypadek.

Przydatne w sytuacji awaryjnej

Nawet jeżeli nie planujemy, ze zostaniemy na noc w lesie czy po drodze wydarzy się nieoczekiwane zdarzenie, racja żywnościowa powinna znaleźć się w każdym plecaku, nawet jeżeli mielibyśmy jej nie użyć. Tak samo jak zaopatrujemy się w zapas wody, powinniśmy posiadać w plecaku racje żywnościowe, dzięki którym uda nam się przetrwać kryzysową sytuację. Jeżeli jej nie wykorzystamy, długi okres przydatności pozwoli na zostawienie jedzenia na kolejną wyprawę w nieznane.

4.6/5 - (97 votes)