Wiatrówki – czym się wyróżniają i gdzie kupić

Wiatrówki – czym się wyróżniają i gdzie kupić

9 czerwca 2022 Off Opublikował(a) Redakcja

Jeśli twoją pasją jest strzelanie i posiadasz odpowiednie uprawnienia, dobrym wyborem będzie wiatrówka Glock. Czym charakteryzuje się ten pistolet compact, jakie ma zalety i gdzie można go kupić?

Charakterystyka wiatrówek Glock

Glock to austriacka marka broni, doskonale znana miłośnikom strzelania na całym świecie. Na bazie pierwszego pistoletu tej firmy, który powstał w latach 80. XX wieku, opracowano wiele innych wersji różniących się wymiarami i masą oraz kalibrem. Wśród nich pojawiły się także wiatrówki krótkie, takie jak np. Glock 19x Coyote Blow-Back, który jest cywilną wersją pistoletu używanego przez amerykańskie siły zbrojne.

Wiatrówka Glock ma obustronną dźwignię zrzutu zamka, wyposażona jest w dodatkowy bezpiecznik nastawny, akcesoryjną szynę, a także solidną, teksturowaną rękojeść. Broń posiada bezpiecznik spustowy, który zapobiega oddaniu przypadkowego strzału. 

Gdzie kupić wiatrówkę?

W sklepach stacjonarnych i internetowych można kupić zarówno długą jak i krótką broń, w tym pistolet Glock. W niektórych przypadkach potrzebne jest pozwolenie, jednak wiatrówkę o energii poniżej 17 J kupimy bez niego. Jej posiadanie nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami, jeśli tylko nie używamy jej w niedozwolonym celu. Wiatrówka Glock 19x Coyote Blow-Back dostępna jest w internetowym sklepie z bronią i akcesoriami strzeleckimi.

4.4/5 - (55 votes)