Wybierasz się na survival? Pamiętaj o profesjonalnym niezbędniku

Wybierasz się na survival? Pamiętaj o profesjonalnym niezbędniku

19 stycznia 2022 Off Opublikował(a) Redakcja

Hobby jakim jest survival, z roku na rok staje się coraz bardziej popularne, dlatego warto poruszyć temat zestawów turystycznych oraz zestawów przetrwania niezbędnych podczas takich wypraw. Jak dobrać zestaw survivalowy, aby był nam ja najbardziej pomocny? Co zabrać ze sobą oprócz wygodnych butów i ciepłego ubrania?

W zależności od tego jak długo będzie trwała taka wyprawa, będzie nam potrzebna odzież outdoor oraz odpowiednie wyposażenie plecaka. Wybierając się na kilka dni, musimy pamiętać o namiocie, karimacie i śpiworze, a wszystkie te akcesoria powinny być wykonane z wysokiej jakości nieprzemakalnych materiałów.

Zestaw przetrwania nie musi być drogi

Wbrew pozorom takie zestawy przetrwania nie muszą należeć do najdroższych sprzętów. Oczywiście osoba zajmująca się tym sportem dłuższy czas, na pewno wyposaży się w o wiele bardziej profesjonalny sprzęt, niż osoba początkująca, najważniejsza jednak jest tutaj jakość i przydatność poszczególnych przedmiotów.

Wybierając się na kilkudniową wyprawę, zestaw survivalowy powinien zawierać także naczynia do przygotowywania posiłków, ubrania na zmianę oraz co najważniejsze wygodne i nieprzemakalne buty. Na noc oczywiście będziemy rozbijać namiot, z pewnością niezbędnikiem będą akcesoria do rozpalania ogniska, zapas jedzenia oraz sztućce, nóż sprężynowy i inne drobne elementy wyposażenia.

Jak skompletować zestaw survivalowy?

Jeżeli nie wiemy co jest najważniejsze, jeżeli nie mamy wiedzy jak powinien wyglądać profesjonalny zestaw survivalowy, warto zajrzeć do poradników, które obszernie tłumaczą jak powinny wyglądać zestawy turystyczne oraz co warto ze sobą zabrać. Telefon komórkowy, power-bank, latarka, to tylko niektóre elementy elektroniki, wybierając je warto pamiętać o odpowiedniej wadze całego bagażu.

5/5 - (71 votes)