Dlaczego warto wyposażyć się w odpowiedni zapas żywności?

Dlaczego warto wyposażyć się w odpowiedni zapas żywności?

4 kwietnia 2022 Off Opublikował(a) Redakcja

Nawet zwykły upadek może unieruchomić cię na wiele godzin, wtedy najważniejszym wyposażeniem do przetrwania będzie woda i dodatkowe jedzenie. Jeżeli lubisz piesze bądź rowerowe wycieczki w nieznane i często podróżujesz sam, powinieneś poznać skład najważniejszego ekwipunku, w tym dowiedzieć się czym są racje żywnościowe i w jakim celu powinny znaleźć się w twoim plecaku.

Dawniej określane jako racje żywnościowe wojskowe, albowiem tylko w wojsku miały swoje zastosowanie, dziś są również znanym wyposażeniem survivalowców, czyli osób które chętnie wybierają się w nieznane, aby pokonać swoje słabości w kryzysowych warunkach.

Naucz się rozpalać ogień i nie tylko

Zanim oczywiście wybierzesz się w taką podróż w nieznane, powinieneś wiele się nauczyć. Rozpalanie ogniska, znajdowanie dogodnego miejsca na nocleg, to tylko niektóre umiejętności, które będą ci podczas podróży potrzebne. A wspomniane racje żywnościowe turystyczne nie będą stanowiły dla ciebie pożywienia, a jedynie zabezpieczenie w razie kryzysowej sytuacji.

W taką podróż zabieramy ze sobą normalne jedzenie, wymierzamy jej ilość względem dni podróżowania, czy też dni bez możliwości odwiedzenia jakiegokolwiek sklepu spożywczego bądź schroniska turystycznego.

Racja żywnościowa na wszelki wypadek

Mimo, że najprawdopodobniej nie zużyjesz jej podczas podróży, taka racja żywnościowa na wszelki wypadek powinna znajdować się w każdym plecaku. Jej najważniejsze cechy to trwałość i lekkość oraz możliwość przechowywania w każdej temperaturze, wtedy będziemy mieli pewność że nawet w upalne dni się nie zepsuje. Dodatkowo powinna być wyposażona w długi termin przydatności, zwykle jest to kilka lat, oraz właściwą wartość energetyczną, aby nawet niewielka racja żywnościowa zaspokoiła twoje potrzeby energetyczne.

4.8/5 - (91 votes)