Jak sprostać wyzwaniom pierwszego survivalu?

Jak sprostać wyzwaniom pierwszego survivalu?

4 marca 2022 Off Opublikował(a) Redakcja

Pierwszy survival to zawsze źródło dużych emocji. Z jednej strony, nie możemy się doczekać przygody, w którą ruszymy już lada moment, z drugiej jednak, obawiamy się, że nasz debiut wcale nie musi wypaść korzystnie. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie przygotować się na wszystkie wyzwania, jakie rzuca nam outdoor, możemy zrobić wiele, aby nie dać się zaskoczyć przynajmniej temu, co da się przewidzieć.

Czym jest survival?

Sam survival jest zwykle definiowany jako niezwykła przygoda, w czasie której uczestnicy wyprawy mogą nauczyć się samodzielności, a jednocześnie dowiedzieć się wiele na swój temat. Osoby kompletujące zestawy turystyczne niejednokrotnie żartują, że survival można porównać do wymagającego obozu, z tą jednak różnicą, że jest przygotowywany nie z myślą o młodzieży, ale o osobach dorosłych. To doskonała zabawa, choć podczas niezwykłej podróży niejednokrotnie można zwątpić w siebie i nabrać pewnego dystansu do tego, co wiemy i potrafimy.

Co ze sobą zabrać w drogę?

Organizatorzy zwykle informują, choćby w przybliżeniu, jaki zestaw przetrwania powinien przydać się uczestnikom wyprawy. Przeważnie nie odpowiadają jednak jednoznacznie na pytanie o to, czy kupić gotowy zestaw survivalowy, czy też kompletować go samodzielnie. Tu wiele zależy od samych uczestników wyprawy, ich upodobań, czasu oraz zasobów finansowych.

Gotowe zestawy są polecane zwłaszcza początkującym. Nawet, jeśli nie należą do najtańszych, ich cena jest niższa niż koszt samodzielnego kompletowania sprzętu. Jakby tego było mało, przeważnie mamy do czynienia z rozwiązaniami dość solidnymi. Z czasem podstawowy zestaw można rozbudowywać uzupełniając go o te rozwiązania, których szczególnie brakowało nam podczas pierwszych wypraw.

4.5/5 - (55 votes)