Jak wybrać właściwy nóż sprężynowy?

Jak wybrać właściwy nóż sprężynowy?

12 lutego 2022 Off Opublikował(a) Redakcja

Kiedy wybieramy się do lasu, gdy większość czasu wolnego spędzamy na świeżym powietrzu, w końcu gdy chcemy rozpalić ognisko bądź wybrać się na pieszą wycieczkę w poszukiwaniu przygód, niezbędny będzie nam odpowiedni zestaw survivalowy, w tym także dobry i profesjonalny nóż sprężynowy.

Z czego zbudowany jest nóż sprężynowy?

Jak już wspomnieliśmy, każdy zestaw przetrwania powinien zawierać dobry nóż sprężynowy, dzięki któremu poradzimy sobie na każdej wyprawie, rozpalimy ognisko czy przyrządzimy ciepły posiłek. Survival to coraz częstsza forma rozrywki dla młodszych i starszych osób, ale tylko dobre zaopatrzenie w sprzęt, pozwoli na właściwe przeżywanie nowych przygód.

Dobry nóż sprężynowy powinien być nie tylko ostry, ale również wyposażony w automatyczne otwieranie za pomocą jednego przycisku, także jego składanie powinni być łatwe i intuicyjne.

Do czego użyjemy noża sprężynowego?

Kiedy mówimy o nożach sprężynowych, zazwyczaj mówimy o pasjonatach i miłośnikach outdoor oraz survival, dla których tego rodzaju sprzęt jest niezbędnym wyposażeniem w plecaku. Także na innych wycieczkach, rodzinnych campingach nóż sprężynowy będzie przydatnym narzędziem, a co najważniejsze o wiele łatwiej go przechowywać i przewozić, bez zagrożenia że zostanie przecięty plecak bądź torba podróżna.

Zakup odpowiedniego zestawu survivalowego

Podstawowe zestawy turystyczne zawierają z pewnością o wiele więcej asortymentu, a zalicza się do niego namiot, śpiwór i karimata, naczynia turystyczne, mini butla gazowa z palnikiem oraz wspomniany wcześniej nóż sprężynowy. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, sprawdźmy jego jakość i zastosowanie w różnych sytuacjach. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z survivalem, możemy wybrać tańszy model.

4.4/5 - (55 votes)