Jaki zapas żywności zabrać na survival?

Jaki zapas żywności zabrać na survival?

25 marca 2022 Off Opublikował(a) Redakcja

Kiedy mówimy o jedzeniu w dzisiejszych czasach, najczęściej mamy na myśli pełne posiłki, do jakich zalicza się śniadanie, obiad i kolację, a pojęcie jakim jest racja żywnościowa już dawno zniknęło z naszej świadomości.

Osoby, które są bądź były w wojsku doskonale wiedzą czym są racje żywnościowe i że wcale nie chodzi tutaj o gorący posiłek w porze obiadowej czy sytą kolację przed snem. Także podróżnicy, którzy nie boją się nowych wyzwań i często udają się w nieznane, gdzie brak sklepów z żywnością, wiedzą doskonale jak wyposażyć swój plecak, aby przetrwać nawet najtrudniejsze chwile.

Wybierasz się w podróż? Zaopatrz się w rację żywnościową

Szczególnie jeżeli wybierasz podróż ekstremalną, gdzie nie będziesz mógł liczyć na pomoc przechodniów bądź sklep z żywnością oddalony od twojego miejsca podróżowania o kilkaset metrów, powinieneś dowiedzieć się czym są racje żywnościowe wojskowe i dlaczego warto je mieć w swoim ekwipunku.

Jeżeli jesteś wojskowym bądź survivalowcem, doskonale wiesz jak ważne jest właściwe wyposażenie plecaka i co jest potrzebne aby przetrwać trudne chwile. Tak samo jak ciepłe ubranie, równie ważne jest jedzenie i woda. Zapas tego rodzaju ekwipunku pozwoli ci przetrwać w ekstremalnych warunkach nawet kilka dni.

Zapas jedzenia i wody to podstawa

Nawet jeżeli w czasie podróży nie zostaną wykorzystane racje żywnościowe turystyczne, warto je mieć za każdym razem, gdy wybierasz się w daleką podróż, a jej trasa nie wiedzie obok domostw i sklepów. Taka racja żywnościowa jest lekka, dlatego nie odczujesz jej dodatkowej wagi w plecaku, a w razie jakiejkolwiek sytuacji kryzysowej, może uratować ci życie. Nigdy nie wiesz co może stać się w czasie drogi, szczególnie gdy podróżujesz sam.

4.5/5 - (85 votes)