Wielofunkcyjne akcesoria niezbędne w pracy służb mundurowych

Wielofunkcyjne akcesoria niezbędne w pracy służb mundurowych

22 kwietnia 2022 Off Opublikował(a) Redakcja

Kamizelki należą do niezbędnika w ekwipunku służb mundurowych. Nie każda kamizelka taktyczna jest jednak taka sama. Istnieje wiele wariantów kamizelek taktycznych, przy czym różnią się od siebie kolorem, budową oraz dodatkami. Wybór konkretnego modelu jest uzależniony od celu, w jakim będziemy jej używać. Jakie kamizelki taktyczne przeznaczone są do jakich zadań?

Jakie akcesoria warto kupić?

Zarówno na survival jak i do pracy w służbach mundurowych należy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Kamizelka taktyczna to kamizelka do zadań specjalnych. Zbudowana jest z dwóch podłużnych paneli (na klatkę piersiową i plecy) połączonych naramiennymi paskami i poprzecznym pasem na talii.

Taka kamizelka spełnia zadania ochronne (zabezpiecza m.in. przed kulami, pociskami), jednocześnie służy do przechowywania i przenoszenia niezbędnego osprzętu. Wyposażona jest w ładownice, liczne kieszenie, saszetki i przegrody. Taktyczne kamizelki ochronne przeważnie zbudowane są w systemie modułowym, dzięki czemu możemy dołączać do nich cały szereg dodatkowych ładownic i kieszonek.

W jakich sektorach stosuje się kamizelki taktyczne?

Kamizelka taktyczna jest jednym z najważniejszych elementów oprzyrządowania służb mundurowych, takich jak wojsko, policja, straż graniczna, straż miejska. Kamizelki taktyczne bardzo często używane są także przez ochroniarzy. Stanowią ponadto wyposażenie strzelców sportowych. Jak się okazuje, kamizelki mają również zastosowanie turystyczne i rekreacyjne. Sprawdzają się w survivalu i jako element oprzyrządowania graczy ASG.

Kamizelka wojskowa a kamizelka policyjna

Kamizelka wojskowa zbudowana jest typowo pod kątem transportowania amunicji i zasobników oraz ochrony przed kulami. Najczęściej jest w kolorze zielonym albo moro. Może być też brązowa, beżowa, szara lub czarna. Natomiast kamizelka policyjna jest w kolorze granatowym lub czarnym. Pod względem budowy dostosowana jest do przenoszenia podstawowego sprzętu policjanta, czyli kajdanek, pałki, gazu, radiostacji czy dokumentów.

4.7/5 - (68 votes)